Najbardziej imponujące kolekcje win na świecie

0
5949

Wino to wyjątkowy trunek, a jego historia sięga najdawniejszych czasów, jest tak stara jak historia ludzkości, a motyw wina występuje w wielu mitach i legendach. Do czasów dzisiejszych wino pozostało symbolem dobrego smaku i wyrafinowania. Przetrwały także tradycje rzymskie i greckie w kwestii podawania wina podczas spotkań i dysput. Obecnie wino nie jest już tylko przyjemnością dla zmysłów, to także całkiem dochodowa inwestycja. Pamiętajmy jednak, że aby pić dobre wina – odpowiednio dobrane do posiłku i okazji – nie trzeba być fachowcem. Eksperci z Wineavenue24 są w stanie sprowadzić najlepsze wina, tak aby każdy mógł cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem.

Najlepsze wina kolekcjonerskie można znaleźć w wielu regionach świata. Prym w tej dziedzinie wiodą jednak słynne winiarskie obszary takie jak np. Bordeaux i Burgundia. Francja ze względu na swoje położenie geograficzne jest miejscem, gdzie tworzą się wspaniałe wina wysokiej klasy. Różnorodność klimatyczna i geologiczna daje Francji olbrzymi potencjał winiarski. Ten potencjał przejawia się zarówno w winach musujących, wspaniałych interpretacjach szczepów Muskat, Gewurztraminer czy Pinot gris z Alzacji, Pinot noir czy Chardonnay z Burgundii, a także wielkimi winami z Bordeaux, które bazują na szczepach Cabernet sauvignon, Merlot, Cabernet franc. Kolejnymi krajami, które słyną z produkcji win są Włochy,, Hiszpania, Węgry, Portugalia, a także Argentyna czy Niemcy. W wielu regionach tych Państw dużym zainteresowaniem cieszy się wino musujące. Jeśli zatem chcielibyśmy poznać ich wspaniały smak za rozsądną cenę niekoniecznie musimy wybierać się w podróż do tych Państw, wystarczy zamówić wybrane przez siebie wino poprzez sklep internetowy Wineavenue24.

Mówiąc o najbardziej imponującej kolekcji win na świecie, należy wspomnieć o kolekcji, która znajduje się na Krymie. Ten wspaniały zbiór butelek i beczek jest jednym z największych na świecie i został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Kolekcja od lat zachwyca gości z całego świata, np. osoby wysoko postawione – głowy państw, politycy, gwiazdy kina czy świata mody. Wśród jej szczególnych wielbicieli warto wspomnieć chociażby Gerarda Depardieu czy Paco Rabanne’a.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy znaleźć piwnice wypełnione po brzegi winem jest Mołdawia. To tam znajdują się tam dwie największe winnice świata Milestii Mici i Cricova. Łączna długość korytarzy sięga w Cricovej 120 km, a w Milestii Mici nawet 200 km dlatego też zwiedza je się samochodami. Co ciekawe, w Cricovej wytwarza się szampana wg tej samej receptury co w Szampanii, ale restrykcje związane z wykorzystaniem nazwy trunku powodują, że tutaj używa się określenia „wino musujące”. Piwnice Cricova są idealnym miejscem do przechowywania win ze względu na panujące warynku: temperatura 12-14°C i wilgotność powietrza na poziomie 80%. W dodatku parametry te są stałe, bez względu na porę roku i warunki panujące na zewnątrz. Dlatego też wiele osób decyduje się na przechowywanie swoich kolekcji win właśnie tutaj. W piwnicach Cricovy swoje kolekcje win przechowują takie osobistości jak Jose Manuel Barroso, Władimir Putin, Angela Merkel czy Donald Tusk. Co ciekawe, absolutnie każdy może pozwolić sobie na przechowywanie tutaj swojej kolekcji win i to za niewielką cenę. Roczny abonament liczony od butelki to jedynie 1,5$

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAspartam na tle innych słodzików
Następny artykułPomysł na kolację we dwoje? Sprawdź, co przygotowaliśmy
Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Zarządzania. Łącze te dwa kierunki w jedno - Czerwony Widelec powstał z zamiłowania do pisania i nieustających prób jak najefektywniejszego wykorzystywania swojego czasu.
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/metate/domains/czerwonywidelec.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here