McDonald w Gdyni – jedyny taki w Polsce

0
8176

Czerwony Widelec to nie miejsce, aby opisywać fast foody szczególnie korporacji, gdzie lokale są tworzone masowo. Niewiele różnia się od siebie pod względem stylu, wnętrza i oczywiście menu, gdzie zazwyczaj jest jedno menu na cały kraj. Czym więc zaskakuje Mc Donald w Gdyni? Wszystkim! Oprócz jedzenia …

1Modernistyczny Mc Donald

Restaurację (o ile tak można nazwać ten fast food) otworzono w nowo odrestaurowanej sali na dworcu. Sala posiada 500 metrową powierzchnię, jest OGROMNA! Taka powierzchnia dla fast foodów jest rzadko spotykana.

Mc Donald musiał zrezygnować ze swoich charakterystycznych kolorów w wystroju żółci i czerwieni, aby móc spełnić wymagania Wojewódzkiego Konsewatora Zabytków, który nadzorował całą rekonstrukcję zabytkowej sali. Konserwator zabytków zadbał o to, aby sala pozostała w stylu modernistycznym. Dlatego też nie dziwi mnie to, Mc Donald zlecił wystrój wnętrza Europejskiemu Studiowi Projektowemu.

IMG_20150817_090123Zero tandety

Żadnego plastiku tylko eleganckie wykończenia drewnem. Gdybym wcześniej nie wiedział, że to Mc Donald to bym pomyślał, że wchodzę do porządnej restauracji.

Co znajdziemy w środku? Salę podzielono na strefy z wieloma kameralnymi kątami. Doskonałe miejsce, aby usiąść ze znajomymi na fotelach i szybko coś zjeść, przed dalszą podróżą. Na ścianach i suficie można sztukę w wykonaniu sopockiej szkoły malarstwa z 57′.

IMG_20150817_090137 IMG_20150818_125458Automatyzacja

Architektura i styl to nie tylko co wyróżnia to miejsce. Jest to jeden z pierwszych Mc Donaldów gdzie wprowadzono automatycznych kasjerów, którzy znacznie przyśpieszają czas obsługi. O to chodzi w końcu w fast foodzie o czas.
Myślałem, że w tym miejscu powstanie dobra restauracja, ale powstał fastfood. Czy to źle? A Ty jak potrzebujesz szybko coś zjeść przed podróża idziesz do restauracji czy Mc Donalda?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMinga Gdynia
Następny artykułLavenda Cafe
Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Zarządzania. Łącze te dwa kierunki w jedno - Czerwony Widelec powstał z zamiłowania do pisania i nieustających prób jak najefektywniejszego wykorzystywania swojego czasu.
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/metate/domains/czerwonywidelec.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here