Cydr – 5 rzeczy które musisz wiedzieć

0
9666

1 . Ma właściwości lecznicze
Właściwości lecznice cydru znano już od dawna. Kapitan Cook podczas swoich wypraw korzystał z niego, aby leczyć szkorbut. Na początku XIX wieku, cydr został reklamowany jako lekarstwo na dnę moczanową. Jabłka mają wysokie stężenie związków fenolowych , które są pomocne w zapobieganiu chorobom serca i raka – więc sprawdza się stare powiedzenie „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie.” Pół litra cydru może dostarczyć tę samą ilość przeciwutleniaczy i antyoksydantów jak kieliszek czerwonego wina. Cydr zawiera kwasy pomagające w zwalczaniu infekcji grzybiczych i bakteryjnych, jak również przynosi ulgę podczas bólu stawów.

2 . Chrzczenie cydrem
Wierzcie lub nie, ale uważa się, że w XIV wieku często używano cydru zamiast wody do chrztu. W Stanach Zjednoczonych podczas czasów kolonialnych woda była często niezdatna do picia i tak przez długi czas cydr był jedynym napojem do picia.

3 . Od jabłka do szklanki
Około 9 jabłek wystarczy, aby stworzyć jeden list jabłkowego cydru. Na początku XVIII wieku ze względu na niski koszt uprawy na drzewach i niski poziom alkoholu, cydr stał się najpopularniejszych trunkiem, tańszym nawet od wody. Cydr jest często przechowywane w kadziach przez okres do 2 lub ​​3 lat, po tym okresie trafia do butelek, ale jeśli jesteś naprawdę bardzo spragniony, można go już pić po trzymiesięcznym okresie fermentacji.

4 . Popularność
Aż do połowy 1800 roku cydr był najpopularniejszych owocowym napojem w USA i przez pewien czas był używany do zapłaty robotnikom podczas prac rolnych. Podobnie w Walii cydr był produkowany w małych ilościach na farmach jako napój do pracowników. Cydr stał się tak popularny , że w Wielkiej Brytanii ponad 45%  jabłoni jest uprawianych specjalnie do wytwarzania cydru. Cydr posiada również długą historię w Australii. Pierwotnie Tasmania była nazywana jabłkową wyspą (Aple Isle).

5 . Długa historia
Najwcześniejszy zapiski dotyczące cydru jak napoju sięga 55 roku p.n.e. kiedy to Rzymianie przybyli po raz pierwszy do Anglii i spotkali wieśniaków pijących „coś” z jabłek. Jednak najstarsze dowody na ślady cydru znaleziono w delcie Nilu z już ponad 1300 roku p.n.e .

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiatto Blanco – Nigdy więcej
Następny artykułŚródmieście Gdynia
Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Zarządzania. Łącze te dwa kierunki w jedno - Czerwony Widelec powstał z zamiłowania do pisania i nieustających prób jak najefektywniejszego wykorzystywania swojego czasu.
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/metate/domains/czerwonywidelec.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here