Close
inne

????????????????

Naleśnikarnię Cuda Wianki poznałam już za czasów studenckich, kiedy to w przerwie między wykładami (albo w czasie ich trwania 😉 ) szło się na szybki i smaczny obiad. Ta naleśnikarnia była jednak w Sopocie, w którym po zakończeniu nauki rzadziej bywałam i nie miałam okazji zaglądać tam tak często jakbym chciała. Na szczęście w Gdyni również, już jakiś czas temu, Cuda Wianki zawitały na ul. Abrahama.

1 959

Jeśli jesteś miłośnikiem potraw z grilla, ale jednocześnie nie przepadasz za tradycyjnymi, trudnymi w czyszczeniu urządzeniami na węgiel – wybierz grilla gazowego! Łatwe w obsłudze, czyste i szybkie urządzenia na gaz zdobywają coraz większą popularność. Poznaj zalety grilla gazowego i wybierz model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.

0 672
????????????????

Gdańsk – okolice Starego Miasta. Pogodny chociaż odrobinę wietrzny dzień skłonił nas do skorzystania z uroków restauracji-winiarni o wdzięcznej nazwie Wine Bar Literacka. Przepięknie położona, na uliczce gdzie zabytkowe gdańskie kamiennice tworzą niesamowity nastrój. Literacka znajduje się w jednym z tych klimatycznych budynków wychodząc z niego dosłownie na brukowaną uliczkę.

0 2603

W taki upał jak dziś obiad jest zapewne ostatnią rzeczą, o której myślimy i na którą mamy ochotę. Moja dzisiejsza propozycja jest więc lekka i łatwa w przygotowaniu. Naleśniki to według mnie jedno z prostszych dań, a jeśli zadbamy o konkretne nadzienie to zdecydowanie można się nimi najeść. Moje ulubione to te z kurczakiem i ze szpinakiem, ale w tym temacie nie ma żadnych ograniczeń.

0 1344
flickr.com (CC BY 2.0)
 flickr.com (CC BY 2.0)
flickr.com (CC BY 2.0)

Tarty to idealny pomysł na lekkie danie. W sam raz na wiosnę, gdy nie ma ochoty na długie stanie w kuchni. Pierwsze, świeże, wiosenne warzywa jeszcze dodatkowo zachęcają, by pokusić się o obiad, który nie tylko będzie sycący, ale i zdrowy. Tarta z boczkiem i szparagami to wymarzony przepis dla osób zapracowanych, które nie chcą rezygnować z ciepłych posiłków. Nie trzeba dużo czasu na jej przygotowanie, a co najważniejsze: zawsze się udaje.