Close
Restauracje Warszawa

0 1538

Położona w ustronnym miejscu, ale jednak w centrum miasta, na warszawskim Mirowie Trattoria Toscana przez dłuższy czas nie zwróciła mojej uwagi. Właściciele i pracownicy restauracji za wszelką cenę starali się ją zdobyć wystawiając tablice z rozpiską menu na dany dzień w pobliżu lokalu. Pewnego dnia zmieniając odrobinę trasę natrafiłam na to miejsce.

0 2560

Z Bio Bazaru przenosimy się na tzw. scenę główną czyli do miejsca, gdzie wszystkie zdrowe i ekologiczne składniki zamieniają się w potrawy. Nie same oczywiście, a za sprawą zdolnego szefa kuchni, a zarazem współwłaściciela restauracji – Marcina Jabłońskiego. Tych wszystkich, którym zrobiłam nadzieję na odrobinę magii, zapewniam, że przy bystrym i uważnym oku, w restauracji Naturel jej nie zabraknie

0 1748

Znawcą sushi niestety jeszcze nie jestem, ale po wizycie w Geisha Sushi mam motywację, żeby nim zostać. Loakl znajduje się zaraz przy wejściu na Stare Miasto. Wystrój Geisha Sushi nieszczególnie przypadł mi do gustu dlatego też postanowiłam usiąść przy stoliku na zewnątrz obserwując miejskie życie.

0 1986

I ponownie przeniosę Was we włoskie klimaty. Muszę przyznać, że Trattoria da Antonio to restauracja, w której najczęściej bywam od momentu przeprowadzki do Warszawy. Nie tylko włoska kuchnia przyciąga jak magnes, ale równie włoski właściciel. Na stronie internetowej restauracji można przeczytać „Trattoria da Antonio powstała z naszej namiętności do kuchni Włoskiej oraz stylu życia barwnej i gorącej Sycylii” i nie są to puste słowa, ale faktycznie znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Za każdym razem, kiedy tam jestem słychać głośne rozmowy gości z właścicielem, który często przechadza się po swoim lokalu zagadując gości.

1 2122

Mijałam to miejsce wielokrotnie w drodze z pracy do domu. Bardzo niepozorna z zewnątrz restauracja San Lorenzo niespecjalnie zachęca do przekroczenia jej progów. Menu przy wejściu wyglądało obiecująco, nie nakłoniło mnie to jednak do zmiany decyzji i długo zwlekałam z odwiedzeniem tego lokalu. Pewnego dnia z ciekawości zajrzałam na stronę internetową restauracji i spotkało mnie wielkie zaskoczenie. Niepozorny lokal od ulicy przypominający bardziej barak bądź jakąś sezonową knajpkę od wewnątrz prezentował się imponująco.

0 2429
Burger z kurczakiem - między bułkami

Już nie taki nowy, ale jak najbardziej na czasie – lokal Między bułkami mocno zapadł mi w pamięć. Chętnie do niego wracam będąc w okolicy. Zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich, gdzieś pomiędzy Pałacem Kultury a warszawskim Novotelem. Dobra lokalizacja zarówno dla turystów takich tylko na chwilę, którzy chcieliby zjeść coś w innym miejscu niż tradycyjny Fast-food, jak i dla stałych bywalców Warszawy poszukujących nowych smaków.