Close
Restauracje Gdynia
Spis restauracji w Gdyni (po niemiecku Gotenhafen) których miałam okazję gościć. Gdynia to piękne nadmorskie miasto w którym mam okazję często gościć. Zapraszam do zapoznania się z recenzjami :)

0 1334

Gdyńska Panorama jest wyjątkowa tak samo jak restauracja o takiej nazwie. Piękne widoki to wizytówka tej gdyńskiej restauracji. Została otwarta stosunkowo niedawne, więc dopiero powoli dociera do potencjalnych klientów. Umiejscowiona na najbardziej znanej gdyńskiej Kamiennej Górze urzeka swoim położeniem. Samo serce miasta z przepięknym widokiem na polskie morze, ale jednak miejsce spokojne i zaciszne tak jak cała Gdynia.

0 4534
Minga Gdynia

Restauracja w najlepszym miejscu bulwaru. Minga zachęca szczególnie zimą, kiedy to zachęca gorący kominek. Jeśli siedzi się na zewnątrz to można okryć się kocem.

Specjalnością jest mingowa szarlotka z lodami i bitą śmietaną. Pyszności! Miejsce jest bardzo przyjazne rodzinom z dziećmi.

1 3494
Barracuda Gdynia

Barracuda to jedna lepiej usytuowanych restauracji w Gdyni. Podobnie jak Tawerna Orłowska oferuje swoim klientom piękny widok, gdyż znajduje się na brzegu Bulwaru Nadmorskiego. Z okien restauracji można podziwiać widok na Zatokę Gdańską.

Barracuda, bo tak zowie się to miejsce, jest miejscem eleganckim, ale bez przesady. Jest to doskonała knajpa dla tych, co wybrali się na spacer. Zamówiłem Barramundi na risotto ze szparagami pięknie wyglądało i w smaku równie znakomite. Risotto, rybka i szparagi doskonale ze sobą współgrały. Restauracja do której warto zajrzeć po spacerze po bulwarze.

 

0 1811
La Vita Gdynia

La Vita już na pierwszy rzut oka odznacza się nowoczesnym wystrojem w klimacie czarno-czerwonym. Stoliki to uścielane kanapy przez co przypominają loże.

La Vita w Gdyni to przełamanie stereotypu typowej włoskiej kuchni pizza i makarony. Karta jest pełna włoskich przysmaków. Ceny są przystępne tak jak przystało na prawdziwą włoską pizzę. Za 25 zł można zjeść prawdziwie włoską pizzę. Niestety ceny napoi  są moim zdaniem stanowczo za wysokie. Jak zrozumiem wysokie ceny alkoholu, ale herbata za 9 zł to przesada. Ceny skutecznie mnie zniechęciły do zamówienia lampki wina do posiłku.

Co do obsługi nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli szukasz prawdziwej włoskiej restauracji to musisz zajrzeć do La Vity

2 3537
Malika Gdynia od środka

Przygotujcie się, to będzie długi post. Za to będzie smacznie, orientalnie i zaskakująco 😀

Wraz z mamą wybrałyśmy się na obiad do Maliki. Malika to urocze miejsce na Świętojańskiej w Gdyni, które słynie z kuchni orientalnej oraz samej Maliki – wyluzowanej właścicieli, która z głową pełną dredów przemknie czasem po sali.