Close
Restauracje

????????????????

Naleśnikarnię Cuda Wianki poznałam już za czasów studenckich, kiedy to w przerwie między wykładami (albo w czasie ich trwania 😉 ) szło się na szybki i smaczny obiad. Ta naleśnikarnia była jednak w Sopocie, w którym po zakończeniu nauki rzadziej bywałam i nie miałam okazji zaglądać tam tak często jakbym chciała. Na szczęście w Gdyni również, już jakiś czas temu, Cuda Wianki zawitały na ul. Abrahama.

0 878
????????????????

Gdańsk – okolice Starego Miasta. Pogodny chociaż odrobinę wietrzny dzień skłonił nas do skorzystania z uroków restauracji-winiarni o wdzięcznej nazwie Wine Bar Literacka. Przepięknie położona, na uliczce gdzie zabytkowe gdańskie kamiennice tworzą niesamowity nastrój. Literacka znajduje się w jednym z tych klimatycznych budynków wychodząc z niego dosłownie na brukowaną uliczkę.

0 1538

Położona w ustronnym miejscu, ale jednak w centrum miasta, na warszawskim Mirowie Trattoria Toscana przez dłuższy czas nie zwróciła mojej uwagi. Właściciele i pracownicy restauracji za wszelką cenę starali się ją zdobyć wystawiając tablice z rozpiską menu na dany dzień w pobliżu lokalu. Pewnego dnia zmieniając odrobinę trasę natrafiłam na to miejsce.

0 2560

Z Bio Bazaru przenosimy się na tzw. scenę główną czyli do miejsca, gdzie wszystkie zdrowe i ekologiczne składniki zamieniają się w potrawy. Nie same oczywiście, a za sprawą zdolnego szefa kuchni, a zarazem współwłaściciela restauracji – Marcina Jabłońskiego. Tych wszystkich, którym zrobiłam nadzieję na odrobinę magii, zapewniam, że przy bystrym i uważnym oku, w restauracji Naturel jej nie zabraknie

0 1748

Znawcą sushi niestety jeszcze nie jestem, ale po wizycie w Geisha Sushi mam motywację, żeby nim zostać. Loakl znajduje się zaraz przy wejściu na Stare Miasto. Wystrój Geisha Sushi nieszczególnie przypadł mi do gustu dlatego też postanowiłam usiąść przy stoliku na zewnątrz obserwując miejskie życie.